Аккаунт не активирован. Проверьте почту . 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Соискателю
  4. Испытательный срок

Вирішальний термін: Бути чи не бути?

28 Декабрь, 2005 33028
Добре, якщо на фірмі чи підприємстві існує відділ персоналу, і менеджер з персоналу (психолог) допоможе вам адаптуватися на новому робочому місці. На жаль, не всі організації піклуються про своїх працівників, або просто заощаджують на цьому кошти. Тому потрібно мобілізувати свої зусилля й зробити крок до свого успіху.


По-перше, необхідно створити бездоганний діловий імідж. У цьому, крім високих професійних якостей (не дарма обрали на роботу саме вас), вам допоможе працелюбність, пунктуальність, організованість, творчий підхід до розв’язання питань. Від вас чекають істотних результатів, і ви повинні їх досягнути: ніхто не схоче тримати на посаді, наприклад, менеджера з продажу, який не зміг нічого продати.


Цікавтеся історією організації, її традиціями, висувайте пропозиції щодо поліпшення роботи, навіть якщо вони не здаються вам досить істотними: головне — залишиться позитивне враження. Про запізнення, не своєчасно підготовлені документи, неохайне робоче місце та зовнішній вигляд можна навіть не говорити. Вашого керівника не зацікавить запізнення через те, що вам довелося добиратися до роботи на оленях чи одягнені ви в брудну сорочку, бо були викраденими прибульцями з космосу, а ваш фінансовий звіт з’їв сусідський собака. Краще потурбуйтеся про те, щоб мати деякий стратегічний запас часу для непередбачених обставин, тому не робіть все в останній момент. До того ж, це стане у нагоді і після закінчення випробувального терміну.


І якщо шеф не дивиться на вас весь час, це не означатиме, що він забув про ваше існування. Він обов’язково поцікавиться, як просуваються справи у нового працівника й отримає відповідь у ваших колег. Щоб ця відповідь не була суб’єктивною, а, головне, щоб ви змогли стати частиною колективу, теж доведеться докласти зусиль.


Для вирішення другої стратегічної задачі вам стануть у нагоді комунікативні здібності. Не розраховуйте на те, що появу на роботі нового працівника сприймуть з квітами та повітряними кульками. Будь-якому колективу притаманне неприйняття новачків, згадайте лише, як часто дістається школярам, що прийшли в клас посеред навчального року. Однак вас оточують дорослі та освічені люди, тому потрібно лише налагодити з ними контакт. Вітайтеся до людей першим, більше посміхайтеся, не соромтеся питати те, що не зрозуміло, даруйте компліменти (головне, аби вони були щирими, інакше вас вважатимуть підлабузником).


Пам’ятайте народну мудрість: «зі своїм уставом в чужий монастир не ходять», тому не намагайтесь одразу змінити корпоративну культуру, вона створювалась набагато більший час, ніж ви працюєте в цій установі, а тому не важко передбачити, на якому боці перевага. Краще пізнайте цю культуру: як прийнято вдягатися, чи користуються макіяжем та прикрасами, як поводитися, які існують традиції... Для цього пильно придивляйтеся, прислуховуйтеся, навіть нюхайте. Саме так, бо один генеральний директор компанії звільнив нову робітницю через те, що вона користувалась різкими та неприємними парфумами, що на його думку, не давало змоги конструктивно працювати. А можливо, якби вона звернула увагу на те, що її досвідченіші колеги взагалі не користуються парфумами, цього б не сталося...


Не говоріть погано про колишніх колег, не розповідайте брутальних анекдотів: це не сприятиме формуванню позитивного іміджу. І коли, нарешті ви отримаєте перше запрошення на корпоративну вечірку чи інше свято, то можете бути впевненим, що випробувальний термін для вас скінчився, ви прийняті в команду. З чим вас і поздоровляємо.
 
Ганна Крупко

Тижневик "Пропоную роботу"

 

Читайте также
  • Конфиденциальность заработной платы сотрудников26 Октябрь, 2016Вопрос заработной платы всегда является щепетильным вопросом и при приеме на работу, и при внесении предложения подъема зарплаты и прочее. Вполне объяснимо, что не все специалисты получают одинаковую зарплату. Руководители и начальники отделов берут на себе большую часть ответственности и контроля за выполнением работы своего отдела. Рядовой работник выполняет функцию исполнительную поручений и задач руководителей. Кроме того, оплата специальности зависит и от остальных факторов: часов работы, особенностей выполнения функций, востребованности специальности на рынке труда и в компании.
  • Что делать, если поиск работы затянулся?24 Октябрь, 2016Поиск работы – это всегда затяжной и болезненный процесс для соискателя. Он требует от специалиста постоянной активной деятельности. Возможно, в на себе замечали, как порой поиски трудоустройства стоит на месте и нужно что-то срочно делать, чтобы выйти из этого застоя.
  • Как сделать резюме живым, если твоя профессия стандартная?19 Октябрь, 2016Любому соискателю хочется завоевать внимание и интерес работодателя с помощью резюме. Это вполне логично, ведь создается первое впечатление о работнике и его профессиональном опыте. Специалисты творческих профессий чаще всего выбирают нестандартную подачу резюме, используя различные мультимедийные инструменты и инновационные технологии. Но что делать тем, у кого профессия не творческая или не подходит для написания нестандартного резюме?
  • Почему женщины зарабатывают меньше мужчин?17 Октябрь, 2016Как бы не была заезжена тема о гендерном неравенстве, тем не менее, существует тенденция большего заработка мужчинами, чем женщинами. На сегодняшний день женщина стала на один уровень в вопросах рекрутинга с мужчиной. Практически ни одна профессия не обходится без участия женщины. Хочется также отметить, что не все женщины зарабатывают меньше мужчин. Существуют и те, кто значительно преуспевает в своей карьере и постепенно взбирается все выше.
  • Как стать интересной личностью для нового коллектива?12 Октябрь, 2016Новый рабочий коллектив – живой организм, который по-разному может воспринимать и принимать нового работника. Любому соискателю хотелось бы попасть в хороший коллектив с доброжелательной атмосферой. К тому же, всегда хочется произвести положительное первое впечатление о себе.