Аккаунт не активирован. Проверьте почту . 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Новости Украины и мира
  4. Статьи

У Верховній Раді хочуть відмінити більшість пільг під час вступу до ВНЗ

30 Сентябрь, 2009 643
У законопроекті "Про внесення змін до деяких законів України (відносно відміни пільг під час вступу до вищих навчальних закладів)", автором якого є народний депутат Володимир Яворівський (БЮТ), пропонується відмінити позаконкурсний вступ до ВНЗ для учасників бойових дій на території інших держав, чорнобильців, шахтарів, що мають стаж підземної роботи не менше трьох років, дітей, батьки яких мають стаж підземної роботи не менше 15 років, дітей шахтарів, загиблих в результаті нещасного випадку на виробництві, а також дітей шахтарів-інвалідів I та II груп.

Перевагу матимуть лише діти-інваліди та інваліди I та II груп, яким не протипоказане навчання за обраною спеціальністю, а також діти з малозабезпечених сімей, в яких один або обоє батьків є інвалідами. Вона діятиме лише в тому випадку, якщо пільговик набере рівну кількість балів з іншими абітурієнтами на зовнішньому незалежному оцінюванні.

Як пояснив Володимир Яворівський, метою законопроекту є "забезпечення вступу до ВНЗ на однакових умовах для всіх абітурієнтів". "У нас заяви про рівний доступ до освіти поєднуються з обширною системою пільгових категорій абітурієнтів, що неприйнятно для європейської держави", - заявив він.

Нагадаємо, це не перша спроба скоротити кількість пільг під час вступу до ВНЗ. У липні Міністерство освіти і науки відмінило пільги для медалістів і випускників підготовчих відділень ВНЗ, зберігши право на позаконкурсний вступ для осіб, що підпадають під дію законів про статус ветеранів війни і підвищення престижності шахтарської праці, чорнобильців, дітей-сиріт, інвалідів I та II груп у віці до 18 років, а також для дітей, чиї батьки загинули під час аварій на шахтах (під час вступу на гірничі спеціальності).

Ініціатива Яворівського не викликала протесту в Міністерстві освіти. Як повідомила керівник прес-служби Міносвіти Анастасія Клюковська, держава повинна підтримувати соціально незахищені верстви населення, а саме дітей-інвалідів, чорнобильців, дітей-сиріт, але при цьому забезпечувати рівні права на вступ до ВНЗ для всіх категорій абітурієнтів. "Підтримка повинна полягати не у прямих пільгах і преференціях, а у формуванні для цих категорій особливих стипендій, фінансуванні їх підготовки до тестування, забезпеченні навчальним матеріалом та інших соціальних програмах", - відзначила Клюковська.

Тим часом в комітеті Верховної Ради з питань науки і освіти вважають, що відміняти всі перераховані пільги не можна. Так, на думку секретаря комітету Катерини Самойлик (КПУ), для чорнобильців, наприклад, необхідно зберегти переваги під час вступу, проте підняти прохідний бал під час зовнішнього незалежного оцінювання. "В даний час, набираючи мінімальну кількість балів, ці пільговики залишали позаду тих, хто демонстрував набагато кращі показники", - сказала К.Самойлик.
Читайте также
  • "Обычная необычность" нестандартных вакансий 9 Декабрь, 2016Совсем еще недавно, интернет гремел от предложенной китайцами вакансии на должность «обнимателя панд», однако, и отечественные работодатели радуют своим креативом в изобретении оригинальных должностей.
  • Тестовое задание: «развод» наивных или «бракосочетание» с вакансией? 8 Декабрь, 2016Стоит понять кому, кто и для чего предлагает выполнение тестовых заданий и чего следует опасаться кандидатам на самом деле.
  • Реформа оплаты труда 2017 7 Декабрь, 2016На днях на заседании Верховной рады был принят законопроект №5130 об оплате труда. Как известно, Верховная Рада давно обещала значительные изменения для украинцев в вопросах оплаты труда, внесение единого социального налога, пенсионного обеспечения, социальной политики и прочего. Первым значительным решением стало повышение уровня минимальной заработной платы до 3200 гривен, которое вступит в силу автоматически с 01.01.2017. Принятая 6 декабря реформа оплаты труда также вступает в действие с 1 января нового года, а также внесет конкретные изменения в Кодекс законов о труде.
  • «Мусорщик», «киллер» и другие «особенности» интернет поиска работы. 7 Декабрь, 2016Помня, о неплохих заработках в студенческие годы, которые давала нам: студентам –биологам, подработка (да простит меня Небо) на дежурствах в провинциальном морге и на покраске высоченных труб местной мануфактуры, я начал иступлено бомбить интернет запросами типа «ищу грязную работу» или «возьмусь за высокооплачиваемую рискованную работу».
  • Тот самый фриланс: романтика и ужасы свободного полета 6 Декабрь, 2016Возможности современного мира, все чаще позволяют человеку делать вещи, еще в недалеком прошлом неприемлемые. Как, например, работать фрилансером.