Аккаунт не активирован. Проверьте почту . 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Новости Украины и мира
  4. Статьи

У Верховній Раді хочуть відмінити більшість пільг під час вступу до ВНЗ

30 Сентябрь, 2009 640
У законопроекті "Про внесення змін до деяких законів України (відносно відміни пільг під час вступу до вищих навчальних закладів)", автором якого є народний депутат Володимир Яворівський (БЮТ), пропонується відмінити позаконкурсний вступ до ВНЗ для учасників бойових дій на території інших держав, чорнобильців, шахтарів, що мають стаж підземної роботи не менше трьох років, дітей, батьки яких мають стаж підземної роботи не менше 15 років, дітей шахтарів, загиблих в результаті нещасного випадку на виробництві, а також дітей шахтарів-інвалідів I та II груп.

Перевагу матимуть лише діти-інваліди та інваліди I та II груп, яким не протипоказане навчання за обраною спеціальністю, а також діти з малозабезпечених сімей, в яких один або обоє батьків є інвалідами. Вона діятиме лише в тому випадку, якщо пільговик набере рівну кількість балів з іншими абітурієнтами на зовнішньому незалежному оцінюванні.

Як пояснив Володимир Яворівський, метою законопроекту є "забезпечення вступу до ВНЗ на однакових умовах для всіх абітурієнтів". "У нас заяви про рівний доступ до освіти поєднуються з обширною системою пільгових категорій абітурієнтів, що неприйнятно для європейської держави", - заявив він.

Нагадаємо, це не перша спроба скоротити кількість пільг під час вступу до ВНЗ. У липні Міністерство освіти і науки відмінило пільги для медалістів і випускників підготовчих відділень ВНЗ, зберігши право на позаконкурсний вступ для осіб, що підпадають під дію законів про статус ветеранів війни і підвищення престижності шахтарської праці, чорнобильців, дітей-сиріт, інвалідів I та II груп у віці до 18 років, а також для дітей, чиї батьки загинули під час аварій на шахтах (під час вступу на гірничі спеціальності).

Ініціатива Яворівського не викликала протесту в Міністерстві освіти. Як повідомила керівник прес-служби Міносвіти Анастасія Клюковська, держава повинна підтримувати соціально незахищені верстви населення, а саме дітей-інвалідів, чорнобильців, дітей-сиріт, але при цьому забезпечувати рівні права на вступ до ВНЗ для всіх категорій абітурієнтів. "Підтримка повинна полягати не у прямих пільгах і преференціях, а у формуванні для цих категорій особливих стипендій, фінансуванні їх підготовки до тестування, забезпеченні навчальним матеріалом та інших соціальних програмах", - відзначила Клюковська.

Тим часом в комітеті Верховної Ради з питань науки і освіти вважають, що відміняти всі перераховані пільги не можна. Так, на думку секретаря комітету Катерини Самойлик (КПУ), для чорнобильців, наприклад, необхідно зберегти переваги під час вступу, проте підняти прохідний бал під час зовнішнього незалежного оцінювання. "В даний час, набираючи мінімальну кількість балів, ці пільговики залишали позаду тих, хто демонстрував набагато кращі показники", - сказала К.Самойлик.
Читайте также
  • Что делать, если поиск работы затянулся?24 Октябрь, 2016Поиск работы – это всегда затяжной и болезненный процесс для соискателя. Он требует от специалиста постоянной активной деятельности. Возможно, в на себе замечали, как порой поиски трудоустройства стоит на месте и нужно что-то срочно делать, чтобы выйти из этого застоя.
  • Как сделать резюме живым, если твоя профессия стандартная?19 Октябрь, 2016Любому соискателю хочется завоевать внимание и интерес работодателя с помощью резюме. Это вполне логично, ведь создается первое впечатление о работнике и его профессиональном опыте. Специалисты творческих профессий чаще всего выбирают нестандартную подачу резюме, используя различные мультимедийные инструменты и инновационные технологии. Но что делать тем, у кого профессия не творческая или не подходит для написания нестандартного резюме?
  • Почему женщины зарабатывают меньше мужчин?17 Октябрь, 2016Как бы не была заезжена тема о гендерном неравенстве, тем не менее, существует тенденция большего заработка мужчинами, чем женщинами. На сегодняшний день женщина стала на один уровень в вопросах рекрутинга с мужчиной. Практически ни одна профессия не обходится без участия женщины. Хочется также отметить, что не все женщины зарабатывают меньше мужчин. Существуют и те, кто значительно преуспевает в своей карьере и постепенно взбирается все выше.
  • Как стать интересной личностью для нового коллектива?12 Октябрь, 2016Новый рабочий коллектив – живой организм, который по-разному может воспринимать и принимать нового работника. Любому соискателю хотелось бы попасть в хороший коллектив с доброжелательной атмосферой. К тому же, всегда хочется произвести положительное первое впечатление о себе.
  • Нужно ли планировать и анализировать свой рабочий день?10 Октябрь, 2016Ежедневно, посещая работу, мы выполняем множество задач и заданий, которые дает руководитель или директор. Рабочий день – регламентированный отрезок дня, поэтому меньше всего хочется тратить его на выяснение чем заняться и что нужно делать, особенно это касается тех работников, чья плата труда сдельная. Именно поэтому менеджеры по персоналу рекомендуют планировать свой рабочий день на день вперед, чтобы не терять даром время.